Centrum Dialog
Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

Bildad Odhiambo Ouma

Označení dítěte v databázi: 602129
Chlapec, 14 let
Adoptován
Bildad Odhiambo Ouma byl adoptován v roce 2014 a dnes navštěvuje 4. třídu ve škole Peace Kids Humanist School.
Město, čtvrť: Pap Onditi, .
Země: Kenya
Matka: EUNICE ANYANGO, nar. 1980, zemědělkyně
Otec: CALEB OUMA, nar. 1973, zemědělec
Popis situace: Bildad žije se svýmui chudými rodiči, kteří mu nemohou zajistit školní potřeby. Otec chlapce si snaží přividělávat jako dělník na stavbách, jeho matka se zabývá drobným zemědělstvím. Na zajistění základních potřeb a na uhrazení školních výloh pro chlapce to však nestačí. Díky podpoře adoptivních rodičů z Čech může Bildad chodit pravidelně do školy.
Kontakt: Bára Černá, centrum@centrumdialog.cz, tel. 608 917 760, Centrum Dialog
Bank. účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov, var. s. 602129, konst. s. 558
» Další informace o adopci dětí z Keni
« Skrýt

Adopce dětí z Keni přijde na 7200 Kč ročně, což odpovídá 600 Kč měsíčně. Školní rok v Keni je rozdělen na tři trimestry, mezi nimiž je vždy jeden měsíc prázdnin. První trimestr začíná v lednu, druhý v květnu a třetí v září.

Aby mohlo adoptované dítko začít chodit do školy, musí být uhrazeny peníze za školné alespoň měsíc předem. Tím máme dostatek času převést peníze do Keni a vypsat šek na jméno školy a zaručit jeho doručení do školy - to vše před započetím trimestru. Konkrétně to tedy znamená, že vždy do konce března, července a listopadu musí být na našem účtu 2400 Kč na uhrazení školného na nově začínající trimestr. Adoptivní rodič může platit třikrát ročně nebo jednorázově na celý rok a záleží to čistě na jeho rozhodnutí a možnostech.

Jakékoliv další informace Vám poskytne kontaktní osoba pro Vámi vybrané dítě. Na tuto osobu se také obracejte s žádostí o adopci dítěte a budou Vám poskytnuty informace, jak postupovat.

Fotogalerie