Centrum Dialog

Benefiční představení v divadle ABC!

Naše úžasná patronka Simona Stašová se rozhodla podpořit rekonstrukci školy v Paponditi! Přemluvila své herecké kolegy, domluvila se s Divadlem ABC a díky její neutuchající energii se 18.11. bude konat benefiční představení Filumena Marturano. Jeho výtěžek bude věnovan na dostavbu celé další jedné třídy! Děkujeme! ♥  Po představení se ve foyer můžete setkat se Simonou Stašovou, Svatoplukem Skopalem a pozvání přijal i Miroslav Donutil. 

Filumena Marturano

Simona Stašová a Svatopluk Skopal se představí v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho

Lístky na představení můžete koupit na stránkách Divadla ABC. Celý výtěžek akce bude věnován na dostavbu další třídy v keňském Papondity, které bylo postiženo záplavami. Díky Vašim individuálním darům a tomuto představení se nám podaří obnovit provoz 3 celých tříd školy. Děkujeme!

Často kladené otázky a odpovědi k projektu
ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ NA DÁLKU
ve formě e-booku ke stažení.

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Nejnovější zprávy