Centrum Dialog

Benefiční večeře a aukce originálních keňských obrazů

Milí přátelé, Srdečně Vás zveme na aukci krásných keňských obrazů, spojenou s příjemnou večeří a možností se dozvědět více o našich aktivitách v Africe. Akce má jeden velký cíl - podpořit projekt výstavby sirotčince ve vesnici Paponditi.  Večer bude moderovat Lucie Váchová a hudebně ho doprovodí ženská vokální skupina Yellow Sisters. V ceně vstupného je večeře (dvouchodové menu).  Kdy? 16.června 2015 od 19.hodin Kde? Orea Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6 Vstupné? 499Kč

Registrace je nutná předem, kvůli omezené kapacitě a objednávce jídel. Registrujte se, prosím, buď pomocí níže uvedeného webového formuláře, nebo na emailu centrum@centrumdialog.cz

https://docs.google.com/a/centrumdialog.cz/forms/d/1wbcERKyZe33oLkv6m4jK...

Více o Peace Kids Children Centre

 

V současné chvíli je v Keni 2,6 milionu sirotků. Většina těchto dětí, které zůstanou bez pomoci, opustí školu, začnou pracovat nebo dokonce skončí na ulicích místních měst, kde se snaží jednoduše přežít všemi možnými způsoby.
 

Prarodiče a širší rodina se zdráhají převzít péči o tyto sirotky – důvodem je skutečnost, že by se o ně nebyli schopni dostatečně postarat, často z důvodu žalostné chudoby. Pokud se i přes velmi tíživou situaci přesto rozhodnou vzít děti pod svou střechu, často jim (a ani sobě) nedokáží zajistit naplnění základních potřeb a děti jsou nuceny převzít roli svých zesnulých rodičů a starat se o své prarodiče. V některých rodinách leží hlavní zodpovědnost na osiřelých dětech mezi 8 a 14 lety.

Právě proto jsme se rozhodli zřídit dětský domov, ve kterém by bylo o děti postaráno a bylo by jim umožněno žít důstojný život, s vyhlídkami na lepší budoucnost.

Peace Kids children center má za cíl pomoci v dané oblasti nejméně 140 dětem, které osiřely následkem nakažení virem HIV/AIDS. Děti budou vybírány podle toho, jak moc naléhavá jejich situace je. Potřebovali bychom postavit dvě ubytovny, každá z nich by měla mít kapacitu přibližně 100 lůžek k ubytování chlapců a dívek. Tyto dvě ubytovny budou vybaveny postelemi, toaletami, koupelnami, bude v nich zavedena elektřina, tekoucí voda a kanalizace. Samozřejmě nebude chybět kuchyně a správní budova.

Cílem centra bude poskytnout dětem bezpečné prostředí a celkovou podporu, v podobě  jídla, přístřeší, šatů a rodičovského vedení, lásky, zdravotní péče, rekreačních zařízení a kvalitního vzdělání.

 

Často kladené otázky a odpovědi k projektu
ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ NA DÁLKU
ve formě e-booku ke stažení.

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Nejnovější zprávy